O nás

Jsme malá chovatelská stanice a bydlíme v rodinném domku v Rožnově pod Radhoštěm.

S chovem jsme začali na jaře roku 2009, kdy jsme si ke kocourkovi Caesarovi Dolcemente (CHS Dolcemente) pořídili kočičí slečnu Flow Eminus z CHS Eminus paní Ing. Reinhartové z Lovosic . Potom jsme si ze slovenské CHS Carpathia přivezli nádhernou kočičku Penny Penelope a posledním přírůstkem do naší kočičí rodiny je slaďoučký kocourek I Love You Icon z rakouské CHS Elonadolls. Kočičky se mohou volně pohybovat po celém bytě, k dispozici mají škrabadla a samozřejmě hlavně naše postele, kde jsou nejraději.

Jsme členy 1.SKO a naše CHS je registrována v ČSCH – SCHK a FIFE, čímž jsme se zavázali dodržovat Chovatelský řád těchto organizací. Koťátka  prodáváme pouze s průkazy původu, řádně očkovaná a odčervená nejdřív ve věku 13 týdnů. Mazlíčci od nás odcházejí již vykastrovaní.

Velkou pozornost věnujeme zdravému vývoji našich ragdollků – samozřejmostí je pravidelný dohled veterináře, očkování a odčervování v předepsaných termínech a také testy – FIV, FeLV, HCM a PKD.

   

Krmíme pouze superprémiovými granulemi – Royal Canin, Applaws, Mastery, Taste of the wild, dále dáváme konzervičky  Applaws  nebo vařené kuřecí maso a ryby. Na doplnění vitaminů a minerálů přidáváme Gimpet pastu, popř. Calo-pet pastu .

Úspěšnost našeho chovatelského snažení si ověřujeme na výstavách v ČR, Polsku, Slovensku i Rakousku.